środa, 19 czerwca 2013

Gotowi do lata?

Upalnych dni z dnia na dzień więcej, słonko zachęca do opalania i skąpych strojów, ale czy jesteśmy gotowi na lato?

W tym okresie warto pamiętać o właściwej pielęgnacji naszej skóry. Najważniejsze jest stosowanie filtrów, blokujących szkodliwe promieniowanie UV. Ważne jest również nawilżanie skóry twarzy i ciała, a także odpowiednie nawadnianie organizmu. Unikajmy opalania w godzinach 12-14, gdy promieniowanie jest najmocniejsze, opalenizna na "skwarkę" już nie jest modna :) Pamiętajmy o nakryciu głowy! Każdy z nas potrzebuje dziennej dawki słońca, jednak należy pamiętać o umiarze i zdrowym rozsądku. Dbajmy o skórę, nie przyspieszając procesu jej starzenia.

Kolejną istotną sprawą są okulary przeciwsłoneczne. Warto zainwestować w dobre okulary blokujące promieniowanie UV, aby chronić nasze wrażliwe oczy.

Cellulit jest naszą kobiecą przypadłością, dotyczy kobiet o bardziej obfitych kształtach jak i szczupłych, aby się go pozbyć trzeba pamiętać o systematyczności. Nie zniknie on po zastosowaniu jednego zabiegu, kremu czy cudownych suplementów. Aby nasze uda ładnie prezentowały się w krótkich spodenkach warto dziennie wykonać sobie samemu masaż, można użyć do tego baniek chińskich, przynoszących super efekty przy regularnych stosowaniu. Po masażu, gdy skóra jest pobudzona i przekrwiona można zastosować specjalistyczny kosmetyk. Osobiście polecam również stosowanie 2-3 razy w tygodniu peelingu zrobionego samodzielnie z kawy, cynamonu i oleju.  Można pozostawić go na skórze przez 10 min, owiniętego folią. Skóra od razu prezentuje się lepiej, a kofeina i cynamon mają zbawienny wpływ na krążenie i na wygląd naszych nóżek.

W tym okresie letnim warto również zwrócić uwagę na nasze stopy. Niby tak niepozorne, a jednak istotne. Dzięki nim się poruszamy,więc zadbajmy i o nie. Po zimnie naskórek może być pogrubiały i woskowo-żółty. Nie bójmy się używać pumeksu lub wizyt w salonie kosmetycznym. Zabieg pedicure jest naprawdę przyjemny i przygotowuje nasze stopy na klapki i sandałki.

Jeśli o czymś zapomniałam to dopisujcie w komentarzach. 

Pozdrawiam, SkySweet :)

2 komentarze:

Za każdą sugestię, gorąco dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...